Wirtualne biuro, a archiwum firmy

Korzystanie z oferty wirtualnego biura opiera się zwykle na zindywidualizowanej umowie, w której są ustalone konkretne usługi, które zostały kompleksowo dopasowane do potrzeb naszego podmiotu gospodarczego. Mogą one obejmować odbieranie telefonów, przesyłanie korespondencji firmowej, czy wynajem sali konferencyjnej. Jednak bycie przedsiębiorcom wiąże się również z obowiązkiem gromadzenia dokumentacji firmowej przez określony czas.

Jeśli nie masz dogodnych warunków, które umożliwiłyby Ci wypełnienie właśnie tego obowiązku, to warto się zorientować, czy wirtualne biuro, z którego usług korzystasz posiada jakąś ofertę w tej kwestii.

Wiele firm oferujących usługi outsourcingowe, proponuje swoim Klientom przechowywanie dokumentacji firmowej, która najczęściej związana z prowadzeniem księgowości, czy obsługą kadr i płac. W wirtualnym biurze Twoja dokumentacja będzie bezpieczna, zostanie w odpowiedni sposób zabezpieczona i w każdym momencie będziesz miał do niej dostęp. W razie potrzeby personel zeskanuje jej odpowiednie fragmenty i prześle do Ciebie za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Czyż nie jest to komfortowe i bezpieczne rozwiązanie?