Porady prawne przy zakładaniu spółki

Zakładanie spółki to proces problematyczny, długi i bardzo żmudny. Związany jest z obowiązkiem uzupełnienia wielu deklaracji, wniosków i formularzy, a następnie złożeniem ich do odpowiednich instytucji. Jednak, aby uniknąć tych obowiązków wiele osób decyduje się na zakup gotowej spółki. Pozwala ona ominąć cały proces rejestracyjny, ograniczając wszelkie formalności do niezbędnego minimum, którym jest podpisanie umowy spółki.

Wiele firm oferuje sprzedaż spółek stażowych, które prócz gotowości do natychmiastowego rozpoczęcia działalności, pozwalają na uzyskanie w szybkim czasie wysokiego zysku.
Niestety zakup takiej jednostki, wiąże się z niebezpieczeństwem przejęcia jednostki zadłużonej. Podmiot stażowy nabywamy bowiem wraz z jego historią gospodarczą, czyli pozytywnymi skutkami ich działań, jak również tymi negatywnymi aspektami.

Aby zniwelować niebezpieczeństwo związane z zakupem gotowego podmiotu, warto skorzystać z porad prawnych. Kompetentni prawnicy przeanalizują dokumentację firmową określonej jednostki i jednoznacznie stwierdzą opłacalność danej transakcji.